olejowa-maskaOlejek rycynowy jest powszechnie stosowany podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Dlaczego? Ponieważ doskonale wpływa na kondycję skóry głowy i włosów. Zapewne ma to związek ze składnikami produktu, czyli kwasami tłuszczowymi (oleinowym, linolowym i stearynowym). Równie ważne są właściwości olejku rycynowego, a wśród nich ta najważniejsza: stymulowanie włosów do wzrostu.

Regularnie stosowany olejek rycynowy odżywia skórę głowy, zapewnia jej naturalne pH i pomaga w walce z niektórymi skórnymi chorobami. Reguluje pracę gruczołów łojowych, zapobiega przetłuszczaniu się włosów, eliminuje łupież i łagodzi podrażnienia. Olejek rycynowy wzmacnia cebulki i mieszki włosowe oraz sprawia, że włosy rosną zdrowe i mocne. Dodatkowo wygładza, nabłyszcza i regeneruje rozdwojone końcówki. Zabezpiecza skórę głowy i włosy przed działaniem szkodliwych czynników pochodzących ze środowiska zewnętrznego. Chodzi tu między innymi o: promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia powietrza, słoną i chlorowaną wodę. Ponadto olejek rycynowy chroni włosy przed wysuszającymi składnikami produktów koloryzujących i myjących (SLS, amoniak).

Olejek rycynowy jest tanim i łatwo dostępnym produktem. Kupić go można w aptece lub sklepie zielarskim. Jest bardzo chętnie wykorzystywany jako dodatek do kosmetyków domowej roboty, służących do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Z produktów spożywczych, które znajdziesz w domu, i olejku rycynowego możesz zrobić maseczkę pobudzającą wzrost włosów. Wystarczy, że przygotujesz: żółtko jaja kurzego, naftę kosmetyczną i ulubioną odżywkę do włosów. Nie zapomnij oczywiście o olejku rycynowym. Dodatkowymi składnikami mogą być sok z cytryny i miód. Wszystkie substancje połącz, dokładnie mieszając. Powinnaś uzyskać taką konsystencję, dzięki której maseczkę będziesz łatwiej nakładała na włosy. Zaraz po aplikacji na głowę nałóż foliowy czepek i ręcznik. Po upływie około 30 minut maseczkę dokładnie zmywa się. Taką kurację należy przeprowadzać przynajmniej raz w tygodniu.

Kurację olejkiem rycynowym można przeprowadzić w inny sposób. Na skórę głowy nakłada się 25 ml kosmetyku i energicznie masuje się. Następnie na głowę należy zakłożyć foliowy czepek i ręcznik lub czapkę, a po upływie kilku godzin zmyć delikatnym szamponem. Taki zabieg trzeba przeprowadzać raz w tygodniu do momentu osiągnięcia pożądanych rezultatów. Po zakończonej kuracji włosy będą dłuższe i gęściejsze, a skóra głowy – ukojona i zdrowa.